VI niedziela wielkanocna

22 maja 2022 roku

W ostatnią niedzielę była mowa o nowym przykazaniu miłości wzajemnej uczniów. Fragment dzisiejszej Ewangelii mówi o miłości do Jezusa (czasownik używany na oznaczenie miłości to „agapáō”, czasownik miłości doskonałej, miłości, która daje z siebie wszystko). Ten, kto tak kocha, zachowuje, strzeże słów Jezusa, Jego nauki i żyje według niej. Taki człowiek jest ukochany przez Boga i staje się Jego mieszkaniem. Zarazem Jezus objawia Parakleta, Ducha Świętego, który będzie prowadził wierzących i pozwoli zrozumieć Jego naukę, głębiej wniknąć w wydarzenia, jakie miały miejsce w życiu Jezusa.

Miłość do Jezusa

Dekalog kierowcy według MIVA Polska

(Stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu)

Jesteś kierowcą na drodze i nie jesteś na niej sam. Ponad wszystkim jest Pan Bóg Twój, więc zawsze o tym pamiętaj:

1. Nie będziesz egoistą na drodze.
2. Nie będziesz ostry w słowach, czynach i gestach wobec innych ludzi.
3. Pamiętaj o modlitwie i uczczeniu św. Krzysztofa, kiedy wyruszasz w drogę – umiej też podziękować.
4. Szanuj pieszych.
5. Nie zabijaj – bądź trzeźwy.
6. Zapnij pasy – będziesz bezpieczny.
7. Nie bądź brawurowy w prędkości.
8. Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo.
9. Pomagaj potrzebującym na drodze.
10. Przestrzegaj przepisów drogowych, szanuj pracę naszej Policji.

Porządek Nabożeństw

Porządek Nabożeństw: w niedziele Msze św. godz. 9.00, 11.00, 12.15, 17.00
w dni powszednie                8.00, 18.00
Nabożeństwo do św. Judy Tadeusza wtorki godz. 18.00
Nabożeństwo do M.B. Nieustaj. Pomocy środy godz. 18.00
Nabożeństwo Godzinek   niedziela godz. 8.30

Spowiadamy codziennie przed i w czasie Mszy św. a w I Piątki miesiąca rano i od godz. 17.00

Kancelaria Parafialna czynna w dni powszednie pół godziny przed i po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00

W okresie wakacyjnym / lipiec i sierpień/ nie ma Mszy św. w dni powszednie o godz. 18.00.Sprawy kancelaryjne załatwiamy tylko rano.

Konto Parafii

ING Bank Śląski 70 1050 1054 1000 0022 6866  3198