Listopad

6-9 listopada – Ogólnopolskie rekolekcje dla kapelanów szpitali, hospicjów, DPS na Jasnej Górze

8-9 listopada – Spotkanie duszpasterzy służby liturgicznej w Licheniu

11 listopada  – Narodowe Święto Niepodległości (Msza św. z  udziałem Wojska Polskiego i najwyższych władz państwowych w Bazylice Św. Krzyża, ul. Krakowskie Przedmieście 3)

12 listopada – Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym

17 listopada – Święto Straży Ochrony Kolei – centralne uroczystości (Msza św. w katedrze polowej WP)

19 listopada – Światowy dzień pamięci o ofiarach wypadków drogowych oraz akcja Ratujemy życie – misyjny ambulans

19 listopada – Światowy Dzień Ubogich (33. niedziela zwykła)

26 listopada – Ogólnoświatowy dzień pamięci ofiar Wielkiego Głodu na Ukrainie. Modlitwa za zmarłych w parafiach greckokatolickich na całym świecie

Grudzień

2-3 grudnia – Sesja misjologiczna i ogólnopolskie czuwanie Papieskich Dzieł Misyjnych i innych środowisk misyjnych (Jasna Góra)

4 grudnia – Dzień modlitw za bezrobotnych

7 grudnia – Ogólnopolska pielgrzymka pszczelarzy na Jasną Górę

10 grudnia – Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie, zbiórka pieniężna do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie

13 grudnia – Dzień modlitw za ofiary stanu wojennego

13 grudnia – Św. Andrzeja – Ogólnopolska zbiórka na cele misyjne Kościoła greckokatolickiego na wschodzie

26 grudnia – Uroczyste posłania Kolędników Misyjnych

W dniach 23-24 września 2017 odbyła sie pielgrzymka śladami św. Rafała Kalinowskiego i św. Jana Pawła II. Nawiedziliśmy klasztory Karmelitańskie w Czernej (Sanktuarium MB Szkaplerznej) i w Wadowicach (sanktuarium św. Józefa) oraz miejsca związane z Janem Pawłem II. Oprócz tego zatrzymaliśmy sie w Alwerni (łaskami słynący obraz Pana Jezusa Cierpiącego i Miłosiernego Ecce Homo) oraz u Matki Bożej Piekarskiej, gdzie modliliśmy sie również na Dróżkach Kalwaryjskich.

Wadowice wspólne 23 09 17 P9237263